Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz isedanismanlik24@gmail.com

Telefon Numaramız +90 446 224 6224

Avusturya Vizesi

Ana Sayfa » Genel » Avusturya Vizesi

Avusturya’ya yapılacak olan seyahatin amacına göre bazı vize türleri bulunmaktadır. Başvurular, uygun olan vize türüne göre yapılır.

 

C Tipi (Kısa Süreli) Vize

Schengen vizesi de denilen C tipi vize türü, 180 gün içerisindeki 90 gün ile sınırlı olan seyahatler için alınan vizedir. Turistik, ticari, aile ziyareti, Erasmus ya da kültürel etkinliklere katılım için gerekli olan vize türleri C tipi vize dahilindedir.

 

Avusturya Turistik Vizesi 

Avusturya’ya 90 gün ile sınırlı olacak şekilde turistik gezi yapacak kişilerin başvurduğu vize türüdür. Planlanan seyahat tarihinden en erken 3 ay, en fazla 4 hafta öncesine kadar turistik vizeye başvurulması gerekmektedir. Turistik amaçlı yapılan Avusturya seyahatlerinde kişinin, ülkede işe girmesi ya da çalışması yasaktır.

 

Avusturya Ticari Vizeler ile İş ve Fuar Ziyareti Vizeleri

İş toplantılarına ya da fuara katılmak, sözleşme imzalamak gibi ticari amaçla gidilecek olan Avusturya seyahatlerinde başvurulması gereken vize türüdür. Ticari vize, 6 ay içerisinde 90 günlük seyahatler için verilir. Ticari vizeye başvururken genel vize evraklarına davet mektubunun da eklenmesi gerekir. Davet mektubu Avusturya’da iş yapılacak olan firma tarafından gönderileceği gibi fuara katılıma ait belgeler de davet mektubu olarak kabul edilir.

 

Avusturya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi 

Avusturya’da ailesi, akrabası ya da bir arkadaşı bulunan kişilerin bu vizeye başvurması gerekir. Başvuru sürecinde istenilen evraklar arasında Avusturya’da ikamet eden kişinin davet yazısı istenir. Avusturya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti Vizesi’nin süresi 3 aydır.

🇦🇹 Avusturya ziyareti için Vize ihtiyacın var ise İSE VİZE

👇 Aşağıdaki forumdan bize ulaşabilirsiniz

  • HAKKIMIZDA

    ise Vize Danışmanlık Ofisi
    ilker Semiz Turizm Reklam Ltd. Şti. iştirakidir. Şirketimiz TURSAB üyesi olup acenta ünvanımız :  Egemen 24 Turizm Seyahat Acentası’dır.
    Belge Numaramız : 12469